Nasze projekty

Otwarte Ogrody

Zachęcamy właścicieli pięknych ogrodów dużych, małych i średnich, aby zechcieli otworzyć je dla zwiedzających. Dajmy okazję tym, którzy nie mają możliwości spędzenia czasu wśród kojącej zieleni. Podzielmy się swoim doświadczeniem z tymi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem i uczmy się od innych podziwiając ich dokonania. Bierzmy udział w „Dniach Otwartych Ogrodów” - otwierając dla publiczności swoje prywatne raje wtedy gdy wyglądają one najpiękniej. A równocześnie sami lub przy pomocy wolontariuszy zbierajmy datki na stypendia dla przyszłych pielęgniarek. Większość z nas będzie zapewne potrzebowała ich pomocy i serdecznej opieki.

Wszystkich, którzy zechcą dołączyć do „Dni Otwartych Ogrodów” prosimy o zgłoszenie swojego akcesu pisząc na adres kosowicz-nelke@onet.eu

Stypendia dla studentów pielęgniarstwa

Setki szpitali w Polsce borykają się z problemem braku personelu. W najbliższych latach ta sytuacja drastycznie się pogorszy, ponieważ wiele pielęgniarek przejdzie na emeryturę. Obecnie średnia ich wieku to 53 lata a młodzi ludzie nie garną się do tego trudnego zawodu. Będzie to prowadziło do zamykania oddziałów a nawet całych szpitali. Zmieńmy tą sytuację ! Zachęćmy młodych ludzi do studiowania pielęgniarstwa fundując stypendia, których warunkiem będzie odpracowanie ich w Polsce. Aby chorzy (a możesz stać się nim Ty lub ktoś z Twoich bliskich) zostali w szpitalu otoczeni profesjonalną i troskliwą opieką. By młody i pełen zapału personel troszczył się o pacjentów pomagając im jak najszybciej powrócić do zdrowia.